Drukuj

Spotkanie wigilijne KIG

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 grudnia br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie wigilijne dla członków, pracowników oraz przyjaciół KIG. W spotkaniu tym uczestniczyli także Prezes Polskiej zby Rzeczoznawstwa Majątkowego Piotr Walczyk oraz przewodniczący Komitetu ds. Nieruchomości KIG Jan Łopato.

Więcej informacji na temat spotkania na witrynie KIG.

Praktyka wyceny

Analiza wzrostu cen działek niezabudowanych w Jelitkowie i w dzielnicach sąsiednich w Gdańsku w latach 2006-2007

Analizie poddano rynek na działki przeznaczone na budownictwo wielorodzinne lub mieszkaniowo-usługowe zlokalizowane w Gdańsku Jelitkowie i dzielnicach sąsiednich lub podobnych. Tereny położone w tej części miasta są zabudowane zabudową mieszkaniową, przeważnie domami jednorodzinnymi, ale powstały tutaj również duże osiedla domów wielorodzinnych.

Najważniejszym walorem działek położonych w tej części miasta jest bliskie sąsiedztwo morza i plaży, drugim walorem jest stosunkowo nieduża odległość od centrum miasta. Te dwa atrybuty działek położonych w dzielnicach nadmorskich w okolicy Jelitkowa sprawiają, że są one bardzo atrakcyjne na rynku. W tych rejonach działki osiągają wysokie ceny ze względu na otoczenie i walory uzdrowiskowo-krajobrazowe.

Więcej…