Z PEWNEGO BLOGA

Link do BLOGA

Tym razem będzie trochę na poważnie, bo i temat i sprawa tego wymaga. Powstaje Izba Gospodarcza, która skupiać będzie rzeczoznawców majątkowych. Po co ta Izba? Mogłabym skopiować kilka mądrych maili z listy dyskusyjnej, albo stronę startową www.pirm.pl, ale nie zrobię tego. Napiszę krótko czego ja oczekuje od Izby i dlaczego zdecydowałam się uczestniczyć w jej założeniu.

  • Bo przekonał mnie Wojtek Nurek 😉
  • Bo wszystkie szanujące się wolne zawody w Polsce mają swoją Izbę.
  • Bo będzie to Izba dla jej członków, a nie dla prezesów. Jednak coś zacytuje: „Prezes nie ma prawa ani potrzeby reprezentowania Izby na forach i picia na nadętych bankietach. Prezes pisze wystąpienia w oparciu o dyskusję na liście. Sprawy sporne głosuje się. Prezes nosi wystąpienia Izby na pocztę i za to go szanujemy” Czyli tym samym nie będzie żenujących dyskusji na temat limitów czy bilingów rachunków telefonicznych prezesa.
  • Bo założycielami Izby są ludzie, którzy czynnie wykonują zawód rzeczoznawcy, wiedzą jakie absurdy i problemy pojawiają się na co dzień w tej pracy i dążą do tego żeby je wyeliminować.
  • Bo jeśli mam problem z wyceną, to wiem do kogo się zwrócić. Dostaje feedback od specjalistów-praktyków, który jest o wiele bardziej przydatny niż ośmiogodzinne szkolenie z powszechnym krajowym specjalistą-teoretykiem.
  • Izba nie będzie konkurencją dla federacji. Nie będzie sprzedawać uznania zawodowego za 1.199,99 zł. Uznanie trzeba sobie wypracować własną pracą, wiedzą i zaufaniem klienta. Ale tak na marginesie, w razie nagłych przypadków za jedyne 1.200 zł można nabyć takowe w federacji. Promocja jeszcze trwa.

Cóż więcej? Głównie chodzi o to, żeby zadbać o swoje interesy, co by nam rzeczoznawcom się lepiej i przyjemniej pracowało – czego sobie i kolegom po fachu życzę.

Ksemena Chrystowicz
Profesjonalna Wycena Mienia
Ksemena Chrystowicz

53-206 Wrocław
ul. Blacharska 12a/2
Tel. / fax:  + 48 71 339 01 63
kom.: + 48 604 588 427 [Link]
E-mail: info@wycena-mienia.pl
www: http://www.wycena-mienia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rating*