Aktualności

Aktualności PIRM

3 sierpnia 2022

Konsultacje publiczne dotyczące projektu rozporządzenia w sprawie finansowego wsparcia udzielanego na realizację niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji został udostępniony projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie finansowego wsparcia udzielanego na realizację niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem rozporządzenia, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 8 sierpnia 2022 roku do godziny 10 na adres sekretariat@pirm.pl.
7 czerwca 2022

XX edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Członkowie,

Mamy przyjemność poinformować o trwającym naborze do XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego została zaproszona do grona instytucji uprawnionych do zgłaszania kandydatów do konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie - na zgłoszenia czekamy do 23 czerwca br.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdą Państwo w załączonym piśmie.
9 marca 2022

Z głębokim żalem zawiadamiamy

"Nie bądź pew­ny że czas masz bo pew­ność nie­pew­na
za­bie­ra nam wraż­li­wość tak jak każ­de szczę­ście"
~ ks. Jan Twardowski

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Andrzeja Kalusa.
W naszej pamięci pozostanie On jako człowiek pełen profesjonalizmu, zaangażowania i pasji.

Z dużym wyczuciem dzielił się wiedzą i pomagał w każdej sytuacji.
Życzliwość, uczciwość i empatia to główne Jego cechy, które zapamiętamy.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie oraz Bliskim Pana Andrzeja,
łącząc się z Nimi w bólu i żałobie.

Zarząd PIRM
24 listopada 2021

Odpowiedź PIRM w sprawie ustawy o gospodarce nieruchomościami

W związku z pracami prowadzonymi w Ministerstwie Infrastruktury nad ustawą o gospodarce nieruchomościami, Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego zajęła stanowisko oraz przekazała swoje uwagi w tej sprawie.
9 listopada 2021

Konsultacje publiczne dotyczące zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 17 listopada 2021 roku do godziny 12 na adres sekretariat@pirm.pl.
1 października 2021

Konsultacje publiczne dotyczące zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 25 października 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl.
1 czerwca 2021

Konsultacje publiczne dotyczące ustawy o charakterystyce energetycznej budynków

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 17 czerwca 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl.
10 maja 2021

Odpowiedź na debatę ekspercką dotyczącą standardów zawodowych wyceny nieruchomości

W nawiązaniu do przeprowadzonej w ostatnim czasie debaty na temat roli standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych w procesie wyceny nieruchomości, Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego udostępnia pismo Pani Minister Anny Korneckiej
10 maja 2021

Konsultacje publiczne projektu rozporządzenia ws ewidencji gruntów i budynków

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo dotyczące projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem rozporządzenia, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 19 maja 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl
16 marca 2021

Modyfikacja wzoru świadectwa nadania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego uprzejmie informuje, że w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczynają się prace nad modyfikacją wzoru świadectwa nadania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 30 marca 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl. Wszystkie Państwa sugestie zostaną przedstawione w Ministerstwie.