Drukuj

Prezesi PIRM i PTRM w Senacie RP

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dnia 18 lutego br. Janusz Nowak, prezes Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego i Tomasz Kotrasiński, prezes Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych, na zaproszenie Jego Ekscelencji Marszałka Senatu RP p. Bogdana Borusewicza, mieli zaszczyt i przyjemność wziąć udział w uroczystości zorganizowanej ku czci i pamięci zmarłego przed 25 laty znanego pisarza i dziennikarza, działacza pomorsko-kaszubskiego oraz demokratycznej opozycji solidarnościowej śp. Lecha Bądkowskiego.


Uroczystość połączona była z otwarciem wystawy fotograficznej pod tytułem: Autorytety: Lech Bądkowski. oraz konferencją pod hasłem: Aktualność polityki Lecha Bądkowskiego. Zadania na XXI wiek.

Oprócz p. marszałka Bogdana Borusewicza oraz b. premiera p. Jana Krzysztofa Bieleckiego, na uroczystości obecny był m.in. pan premier Donald Tusk, który wygłosił przemówienie wspomnieniowe poświęcone Lechowi Bądkowskiemu.Prezesów PIRM i PTRM przywitał osobiście marszałek Senatu p. Bogdan Borusewicz, zamieniając z nimi kilka słów, co poczytują oni sobie za wyróżnienie i zaszczyt.

Prezesi Janusz Nowak i Tomasz Kotrasiński mieli także okazję odbyć rozmowę z p. Janem Kulasem, posłem na Sejm RP - www.jankulas.pl
W tym kontekście z prawdziwą dumą możemy stwierdzić, że członkini Rady naszej Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego, Sławina Kosmulska, jest córką Lecha Bądkowskiego.
Jak mówi przysłowie: "Jaka woda, taki młyn, jaki ojciec, taka... córka" ;-)  Gratulujemy córce takiego ojca i ojcu takiej córki! Prezesi PIRM i PTRM, przy tej okazji dziękują, za prezenty, jakie otrzymali, w postaci książek Lecha Bądkowskiego z dedykacją jego wnuczki Miłosławy (autorki wstępu).- Książki do nabycia na stronach internetowych Księgarni Artystycznej - Tutaj
- Biografia do nabycia - TutajInformacje o uroczystości na stronach:


Inne strony internetowe z informacjami o Lechu Bądkowskim:

Praktyka wyceny

Warszawski pierwotny rynek mieszkaniowy 2010

WARSZAWSKI PIERWOTNY RYNEK MIESZKANIOWY

III kwartał 2010

Od końca 2008 roku można było obserwować stopniowe zatrzymywanie inwestycji deweloperskich na terenie Warszawy. Widmo kryzysu, który dosięgnął Europę oraz zachowawcze postawy banków, niechęć do udzielania kredytów zatrzymały część inwestycji deweloperskich. Jednak już pod koniec roku 2009 pewna „odwilż” w bankach dała deweloperom zielone światło do kontynuacji prac. Zaowocowało to sporą ilością inwestycji oddawanych do użytku.

Ulga związana z zażegnaniem kryzysu znacząco wpłynęła na sytuację finansową deweloperów, którzy wznowili lub rozpoczęli kolejne inwestycje budowlane.

Poniższy wykres pokazuje rozkład ilości inwestycji oddawanych do użytkowania w ostatnich kwartałach oraz planowanych do oddania w następnych.

 image002

Więcej…