Drukuj

Wrocław staje się coraz droższym miastem

włącz . Opublikowano w Praktyka wyceny

Wrocław staje się coraz droższym miastem. W latach 2004-2005 średnia cena domu jednorodzinnego kształtowała się na poziomie ok. 350-400 tys. zł. Obecnie jest ona dwukrotnie wyższa.

Zobacz wszystkie pozycje
Nie jest przesadą stwierdzenie, że nowego domu na terenie miasta nie kupi się obecnie poniżej 1 mln. zł, podczas gdy w latach 2004-2005 najwyższe ceny nie przekraczały w zasadzie poziomu 800-900 tys.zł. Sytuacja taka jest spowodowana wzrostem cen gruntów, cen materiałów i robót budowlanych oraz niższą podażą przy skokowym wzroście popytu. W roku 2007 sytuacja ustabilizowała się, co widać po zmniejszonej liczbie transakcji praktycznie na terenie całego miasta, ceny jednak utrzymują się nadal na wysokim poziomie…”.

Praktyka wyceny

Kęty - analiza cen nieruchomości zabudowanych.

Powiat Oświęcimski położony jest na granicy Śląska i Małopolski, obejmuje obszar 406 km2 zamieszkały przez ok. 155 tys. osób. Należy do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych powiatów Małopolski. Na jego terenie istnieje przemysł chemiczny, metalowy, lekki i wydobywczy. Piękny krajobraz, bogata fauna i flora, czyste rzeki, słynne stawy rybne stanowiące malownicze zakątki przyrody, doskonale wyposażona baza sportowo - rekreacyjna i hotelowo - gastronomiczna to atrakcyjna turystyczna oferta sprzyjająca czynnemu wypoczynkowi. Poniżej przedstawiono poszczególne gminy wchodzące w skład Powiatu Oświęcimskiego.

Więcej…