Drukuj

Warsztaty - "Drogi szacowania przy drogach"

włącz . Opublikowano w Warsztaty

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego i Polskie Towarzystwo Rzeczoznawców Majątkowych zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu warsztatowym pt. "Drogi szacowania przy drogach", które odbędzie się dnia 28 stycznia 2011 r. w godz. 11.00 - 18.00 w budynku NOT w Warszawie, przy ul. Czackiego 3/5.

Gospodarzem spotkania będzie Dariusz Szymanowski. Spotkanie rozpoczniemy odpowiedzią na pytania:

  1. Czy zawsze droga musi przypominać drogę? Przykłady dróg „nietypowych”.
  2. Kiedy można mieć pewność, że mamy do czynienia z drogą i do tego z drogą publiczną?
  3. Co to znaczy, że nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej?
  4. Jakie mogą być skutki wadliwego stwierdzenia (ustalenia) przez rzeczoznawcę o istnieniu lub braku dostępu do drogi publicznej?
  5. Jak w praktyce można zapewnić lub uzyskać dostęp do drogi publicznej?

Przedmiotem naszych rozważań będą także przykłady „z życia wzięte”, z jakimi spotkaliśmy się w swojej praktyce zawodowej.

Plik PDF z kompletną informacją do pobrania: „Drogi szacowania przy drogach".

Załączniki:

Praktyka wyceny

Analiza wzrostu cen działek niezabudowanych w Jelitkowie i w dzielnicach sąsiednich w Gdańsku w latach 2006-2007

Analizie poddano rynek na działki przeznaczone na budownictwo wielorodzinne lub mieszkaniowo-usługowe zlokalizowane w Gdańsku Jelitkowie i dzielnicach sąsiednich lub podobnych. Tereny położone w tej części miasta są zabudowane zabudową mieszkaniową, przeważnie domami jednorodzinnymi, ale powstały tutaj również duże osiedla domów wielorodzinnych.

Najważniejszym walorem działek położonych w tej części miasta jest bliskie sąsiedztwo morza i plaży, drugim walorem jest stosunkowo nieduża odległość od centrum miasta. Te dwa atrybuty działek położonych w dzielnicach nadmorskich w okolicy Jelitkowa sprawiają, że są one bardzo atrakcyjne na rynku. W tych rejonach działki osiągają wysokie ceny ze względu na otoczenie i walory uzdrowiskowo-krajobrazowe.

Więcej…