Drukuj

Warsztaty - Operat, opinia czy ekspertyza, czyli kiedy nie musimy sporządzać dokumentu nazwanego operat szacunkowy

włącz . Opublikowano w Warsztaty

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego zaprasza wszystkich rzeczoznawców majątkowych do uczestnictwa w warsztatach zawodowych pt.:

Operat, opinia czy ekspertyza, czyli kiedy nie musimy sporządzać dokumentu nazwanego „operat szacunkowy

Na prośbę wielu zainteresowanych uczestników warsztaty będą odbywały się w dwóch miejscach: w Warszawie i we Wrocławiu – niezależnie od siebie. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spotkania w przypadku, gdy liczba uczestników w danym mieście będzie zbyt mała (zapisane osoby będą wówczas mogły wziąć udział w spotkaniu odbywającym się w drugim z miast). 

Prowadzącym spotkania (wprowadzającym w temat i moderatorem dyskusji) będzie Tomasz Kaczmarczyk – czynnie działający na rynku rzeczoznawca majątkowy, również z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wykonywania opinii jako biegły sądowy.

Wszystkich uczestników, którzy chcieliby przekazać swoje pytania, wątpliwości czy uwagi dotyczące tematu warsztatów prosimy o przesyłanie zapytań wcześniej przed spotkaniem na adres mailowy prowadzącego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – pozwoli to na wkomponowanie tematów w program spotkania i ukierunkowanie dyskusji na interesujące uczestników zagadnienia.

WARSZAWA

WROCŁAW

Termin:     11 kwietnia 2011 r.

godz. 11.00 – 17.00

Termin:     15 kwietnia 2011 r.

godz. 11.00 – 17.00

Miejsce:   Budynek NOT,

Warszawa, ul. Czackiego 3/5

Miejsce:   centralna część miasta Wrocławia

(dokładny adres będzie podany kilka dni przed warsztatami – w zależności od liczby uczestników)

(*) Szkolenie zgłoszone będzie do rejestracji w Ministerstwie Infrastruktury (6 godzin edukacyjnych).

Koszt uczestnictwa:    90 zł + VAT – dla członków PIRM

110 zł + VAT – dla pozostałych osób

Cena obejmuje udział w warsztatach oraz poczęstunek w ramach przerwy kawowej. W przypadku rzeczoznawców majątkowych, którzy są zobowiązani do doskonalenia zawodowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury szkolenia są zwolnione ze stawki VAT

Należność prosimy wpłacać przelewem na konto bankowe prowadzone dla:

Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego
ul. Czackiego 3-5 / pok. 501, 00-043 Warszawa
Numer rachunku: 83 1090 1607 0000 0001 1143 4752  (Bank BZ WBK)

Zgłoszenia należy dokonywać mailem na adres e-mailowy:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karta zgłoszeniowa : DOC , PDF

Praktyka wyceny

Warszawski pierwotny rynek mieszkaniowy 2010

WARSZAWSKI PIERWOTNY RYNEK MIESZKANIOWY

III kwartał 2010

Od końca 2008 roku można było obserwować stopniowe zatrzymywanie inwestycji deweloperskich na terenie Warszawy. Widmo kryzysu, który dosięgnął Europę oraz zachowawcze postawy banków, niechęć do udzielania kredytów zatrzymały część inwestycji deweloperskich. Jednak już pod koniec roku 2009 pewna „odwilż” w bankach dała deweloperom zielone światło do kontynuacji prac. Zaowocowało to sporą ilością inwestycji oddawanych do użytku.

Ulga związana z zażegnaniem kryzysu znacząco wpłynęła na sytuację finansową deweloperów, którzy wznowili lub rozpoczęli kolejne inwestycje budowlane.

Poniższy wykres pokazuje rozkład ilości inwestycji oddawanych do użytkowania w ostatnich kwartałach oraz planowanych do oddania w następnych.

 image002

Więcej…