Jak prawidłowo przeprowadzić analizę ryzyka związanego z nieruchomością komercyjną. Badanie due-diligence (rodzaje, przebieg i wykorzystanie wyników) oraz podstawowa rola rzeczoznawcy majątkowego jako uczestnika tego badania

Termin: 13 listopada 2024 r. (środa), godz. 9:00 – 12:15
Miejsce: szkolenie ONLINE – platforma ZOOM
Prowadzący: dr Krzysztof Czerkas- licencjonowany syndyk/doradca restrukturyzacyjny
Czas trwania:  4 godziny wykładów
Liczba punktów : 2 warsztatowe
Organizator: Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego

320,00 676,50 

Termin: 13 listopada 2024 r. (środa), godz. 9:00 – 12:15
Miejsce: szkolenie ONLINE – platforma ZOOM
Prowadzący: dr Krzysztof Czerkas- licencjonowany syndyk/doradca restrukturyzacyjny
Czas trwania:  4 godziny wykładów
Liczba punktów : 2 warsztatowe
Organizator: Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego

KOSZT UCZESTNICTWA:

Koszt dla partnerów PIRM : 320,00 zł netto + 23% Vat.
Koszt dla członków PIRM, którzy uregulowali bieżące składki: 320,00 zł
Koszt dla rzeczoznawców zrzeszonych: 450,00 zł
Koszt dla rzeczoznawców niezrzeszonych: 550,00 zł
Koszt dla osób nieposiadających uprawnień zawodowych: 550,00 zł + 23% VAT
Udział w szkoleniu pozwoli na uzyskanie 2 punktów szkoleniowych.

O SZKOLENIU

Rola rzeczoznawców majątkowych w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych i gruntowych może być zdecydowanie większa niż sporządzanie operatu szacunkowego. Rzeczoznawca majątkowy może sporządzać opracowania i ekspertyzy, niestanowiące operatu szacunkowego, dotyczące między innymi rynku nieruchomości oraz doradztwa w zakresie tego rynku oraz efektywności inwestowania w nieruchomości i ich rozwoju.
Sporządzając takie ekspertyzy, rzeczoznawca majątkowy może współpracować z ekspertami z zakresu prawa, podatków, finansów, budownictwa i ochrony środowiska.
Wszechstronna wiedza rzeczoznawcy majątkowego z szeregu dziedzin związanych z różnymi aspektami
funkcjonowania rynku nieruchomości może być tu bardzo przydatna. Wiedza ta ułatwia komunikację rzeczoznawcy majątkowego z innymi ekspertami rynku nieruchomości. Wiedzę i doświadczenie rzeczoznawcy majątkowego można i należy wykorzystywać w badaniach due-diligence. Rzeczoznawca majątkowy może być podstawowym uczestnikiem tego badania. Due-diligence jest kompleksowym badaniem stanu prawnego, technicznego oraz statusu podatkowego nieruchomości i planowanej transakcji oraz jej uczestników np. zbywcy oraz instytucje finansowe. Podstawowym atrybutem badania due-diligence jest zachowanie
należytej staranności. Profesja rzeczoznawcy majątkowego wiąże się z jednej strony ze znajomością różnorodnych źródeł informacji o nieruchomościach i rynku nieruchomości a z drugiej strony z zasadą zachowania tajemnicy zawodowej. Z tego punktu widzenia rzeczoznawcy majątkowi powinni być szeroko angażowani w procesie due-diligence nieruchomości a wnioski z badania due-diligence powinny być wykorzystywane w procesie wyceny nieruchomości i w formułowaniu umów zakupu.
Proponowane szkolenie stawia sobie za zadanie przybliżenie pojęcie badania due-diligence nieruchomości gruntowej i komercyjnej. Podczas szkolenia omówione będzie także specyfika asset deal (zakupy aktywów rzeczowych tj nieruchomości, zorganizowanych części przedsiębiorstw i przedsiębiorstw posiadających nieruchomości) oraz share deal (zakupy akcji i udziałów) przedsiębiorstw mających nieruchomości. Szkolenie prezentować będzie podstawowe informacje o organizacji procesu badania due-diligence z perspektywy zbywcy i nabywcy, wybrane aspekty prawnego, podatkowego, finansowego i technicznego badania
nieruchomości oraz wykorzystywania jego wyników w wycenie nieruchomości i w formułowaniu umów zakupu w transakcjach asset deal i share deal.

PROGRAM

1. Pojęcie due-diligence i jego rodzaje w transakcjach na rynku nieruchomości gruntowych i komercyjnych. Typy transakcji zakupu nieruchomości w polskich realiach formalno-prawnych (asset deal i share deal).
2. Konieczność prowadzenia due-diligence w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych i gruntowych w Polsce
3. Miejsce due-diligence w procesie przejmowania nieruchomości lub przedsiębiorstwa mającego nieruchomości gruntowe i komercyjne. Odbiorcy wyników due-diligence
4. Organizacja procesu due-diligence i zapewnienie poufności informacji. Perspektywa nabywcy

PROWADZĄCY:

DR KRZYSZTOF CZERKAS- Licencjonowany syndyk/doradca restrukturyzacyjny – nr. Licencji
Ministra Sprawiedliwości 932. Absolwent Wydziału Finanse i Statystyka w SGPiS (obecnie SGH) oraz menedżerskich studiów podyplomowych w Copenhagen Business School (Dania).
Od 1999 r. – Doktor nauk ekonomicznych (SGH).
Od 2012 prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie rynku nieruchomości, pośrednictwa finansowego i restrukturyzacji zadłużenia przedsiębiorstw i osób fizycznych oraz usług szkoleniowych.
W latach 1992 – 2001 pracował w Powszechnym Banku Kredytowym S.A gdzie pełnił funkcje zastępcy Dyrektora Departamentu Trudnych Kredytów, Dyrektora Departamentu Restrukturyzacji a następnie Dyrektora Departamentu Finansowania Projektów Inwestycyjnych.
Z BRE Bankiem Hipotecznym S.A. związany od 2001 do 2013r. Był Dyrektorem Departamentów Kredytów Komercyjnych, Dyrektorem Departamentu Zarządzania Ryzykiem Kredytowym. W latach 2009-2012 był członkiem Zarządu odpowiedzialnym za ryzyko.
W Skarbiec TFI S.A w latach 2017- 2021 zarządzał trzema funduszami nieruchomościowymi o wartości aktywów 110 mln oraz funduszami aktywów niepublicznych . W okresie od sierpnia 2021 do czerwca 2022 członek Zarządu Skarbiec TFI S.A odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem. W okresie maj 2020-styczeń 2022 był CFO (Dyrektorem Finansowym) Skarbiec TFI S.A.
W latach 1997-1998 członek Rady Nadzorczej Polskiego Banku Rozwoju SA (PBR SA).
W latach 2014-2017 członek Rady Nadzorczej Dekpol S.A (spółka notowana na GPW – branża deweloperska i budowlana). Odbył staże z zakresu bankowości w Chile, USA, Austrii i Wielkiej Brytanii.
Autor poradników:

  • Spółka celowa. Tworzenie zastosowanie, funkcjonowanie, finansowanie. Instrukcja obsługi. (ODDK Gdańsk 2017),
  • Project Finance w polskiej praktyce zastosowanie w działalności deweloperskiej (Twigger, Warszawa 2002)
  • Przejmowanie przedsiębiorstw, zorganizowanych części przedsiębiorstw oraz nieruchomości. Fuzje
    przedsiębiorstw (ODDK Gdańsk 2017).
  • Książka Spółka celowa. Tworzenie zastosowanie, funkcjonowanie, finansowanie. Instrukcja obsługi. (ODDK Gdańsk 2017) została zakwalifikowana w 2018 do części finałowej konkursu na najlepszy poradnik biznesowy w konkursie Dziennika Gazety Prawnej.
  • Współautor książki z Panią B.Teisseyre: Restrukturyzacja zadłużenia przedsiębiorstw od ugód bilateralnych do postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych (ODDK Gdańsk 2016). Książka została wyróżnioną II nagrodą w konkursie Dziennika Gazety Prawnej na najlepszy poradnik biznesowy w 2017 roku.

Szkolenia menedżerskie prowadzi od 1992 – szkolił min banki Pekao S.A, BGK, PKO BP S.A, BOŚ S.A Raiffeisen S.A, BPH S.A, BNP Paribas S.A, Pekao S.A. oraz firmy tj. Kaufland, Skanska a także KNF, NBP i władze Miasta Słupsk z zakresu restrukturyzacji, windykacji, finansowania projektów inwestycyjnych oraz z finansowania nieruchomości.

Współpracuje jako szkoleniowiec i trener z KZBS (Krajowy Związek Banków Spółdzielczych) oraz z PFRN (Polska Federacja Rynku Nieruchomości), Bodie i CRF. Kontakt: https://krzysztofczerkas.pl/

INFORMACJE DODATKOWE:

Osoby zainteresowane wzięciem udziału  prosimy o zakup w naszym sklepie szkolenia do dnia 12 listopada 2024r.
Większe instytucje o “skomplikowanej drodze płatności” prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres marketing@pirm.pl lub sekretariat@pirm.pl do dnia 12 listopada 2024r.

Szkolenie przeznaczone jest dla grupy max 100 osób. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność wpłat lub zgłoszeń.

Zobacz również

Termin : 5 – 6 listopada 2020 r. (czwartek – piątek)
Miejsce: warsztaty ONLINE – platforma ZOOM
Prowadzący: dr Piotr Cegielski, PhD, MSc, MBA, MAI, MRICS
Czas trwania: warsztaty dwudniowe, łącznie 16 godzin lekcyjnych
(warsztaty będą prowadzone w godzinach 9:00 – 15:00).

Termin : 23 – 24 kwietnia 2020 r. (czwartek – piątek)
Miejsce: Warszawa, budynek Central Tower, Al. Jerozolimskie 81
Prowadzący: Piotr Cegielski, PhD, MSc, MBA, MAI, MRICS
Czas trwania: warsztaty dwudniowe, łącznie 16 godzin lekcyjnych
(9 godzin pierwszego dnia warsztatów, 7 godzin drugiego dnia warsztatów).

Termin: środa, 1 kwietnia 2020 r.
Miejsce: Warszawa, Wspólna Centrum Szkoleniowe, ul. Wspólna 56
Prowadzący: Krzysztof Czerkas
Czas trwania: 8 godzin lekcyjnych w godzinach 9:00 – 17:00

Shopping Cart
Scroll to Top