Aktualności

Aktualności PIRM

24 listopada 2021

Odpowiedź PIRM w sprawie ustawy o gospodarce nieruchomościami

W związku z pracami prowadzonymi w Ministerstwie Infrastruktury nad ustawą o gospodarce nieruchomościami, Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego zajęła stanowisko oraz przekazała swoje uwagi w tej sprawie.
9 listopada 2021

Konsultacje publiczne dotyczące zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 17 listopada 2021 roku do godziny 12 na adres sekretariat@pirm.pl.
1 października 2021

Konsultacje publiczne dotyczące zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących zmian w ustawie o gospodarce nieruchomościami.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 25 października 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl.
1 czerwca 2021

Konsultacje publiczne dotyczące ustawy o charakterystyce energetycznej budynków

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo w sprawie konsultacji publicznych dotyczących ustawy o charakterystyce energetycznej budynków.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem ustawy, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 17 czerwca 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl.
10 maja 2021

Odpowiedź na debatę ekspercką dotyczącą standardów zawodowych wyceny nieruchomości

W nawiązaniu do przeprowadzonej w ostatnim czasie debaty na temat roli standardów zawodowych rzeczoznawców majątkowych w procesie wyceny nieruchomości, Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego udostępnia pismo Pani Minister Anny Korneckiej
10 maja 2021

Konsultacje publiczne projektu rozporządzenia ws ewidencji gruntów i budynków

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego przekazuje pismo dotyczące projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie ewidencji gruntów i budynków.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem i projektem rozporządzenia, oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 19 maja 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl
16 marca 2021

Modyfikacja wzoru świadectwa nadania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości

Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego uprzejmie informuje, że w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczynają się prace nad modyfikacją wzoru świadectwa nadania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonym pismem oraz wyrażenia stanowiska wobec poruszanych w nim kwestii w terminie do 30 marca 2021 roku na adres sekretariat@pirm.pl. Wszystkie Państwa sugestie zostaną przedstawione w Ministerstwie.
3 marca 2021

Debata ekspercka dotycząca standardów zawodowych wyceny nieruchomości

W związku z pracami prowadzonymi w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii dotyczącymi umiejscowienia i roli standardów zawodowych wyceny nieruchomości w polskim systemie prawa, Polska Izba Rzeczoznawstwa Majątkowego otrzymała zaproszenie na debatę ekspercką poświęconą kwestii standardów zawodowych wyceny nieruchomości
18 września 2020

Zaproszenie do współpracy

Zapraszamy do udziału w pracach dotyczących przygotowania projektu ustawy o zawodzie rzeczoznawcy majątkowego. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym piśmie.
12 maja 2020

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców

W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe tzw. „Tarczy antykryzysowej”, mikroprzedsiębiorcy mogą skorzystać z pożyczki w wysokości maksymalnej 5000,00 zł z oprocentowaniem 0,05%.